#Short – Wsparcie sprzętowo, materiałowe dla Ukrainy – ASAP!

#Short – Wsparcie sprzętowo, materiałowe dla Ukrainy – ASAP!

18 stycznia, 2023 0 przez Tomasz Leśnik

Czekając na informacje z Waszyngtonu i z Ramstein, wielkich nadziei sobie nie robię, woląc się raczej przyjemnie zaskoczyć.

Lista potrzeb armii ukraińskiej jest w zasadzie nieskończenie długa, tak w zakresie SpW jak i zaopatrzenia materiałowego.

Poniższa lista jest bardzo skrócona, ba ogranicza się w zasadzie do tych najbardziej medialnych i łatwo rozpoznawalnych dla czytelników SpW.

Logistyka : ciężarówki szosowe jak i wysokiej mobilności taktycznej, cysterny, systemy samozaładowcze, wózki widłowe, kontenery, systemy uzdatniania wody… środki medyczne od staz, ipmedów po zaopatrzenie farmakologiczne i narzędziowe szpitali polowych, środki ewakuacji…

No i tak można by ciągnąć jeszcze długo. W mojej czysto prywatnej ocenie presja społeczna na władze polityczne krajów zachodnich powinna być zwiększona. Moce wytwórcze zakładów przemysłu muszą zostać zwiększone (mówimy tu o w zasadzie przejściu na produkcję niemal wojenną -w niektórych krajach w sumie to już się dzieje, ale w innych…)

W innym przypadku, to ja niestety przyszłości w jasnych barwach nie widzę.
Dlaczego? No cóż. Rosjanie może i się dość często i spektakularnie potykają o własne nogi, ale mimo wszystkich problemów związanych z nierytmicznością dostaw i brakami części podzespołów w tej wojnie materiałowej nie odpuszczają, a nawet wprost przeciwnie…

Stąd potrzeba presji na decydentów. Może niektórzy się z tym nie zgodzą, ale ja wierzę w społeczeństwo obywatelskie i oddziaływanie na polityków (mimo wszystko).

Ciągły nacisk (ale naprawdę duży) może ich skłonić do odważniejszych decyzji – kamyczek w stronę mediów się kłania.

Zapraszam do przekazywania dalej, szczególnie wśród zagranicznych znajomych. Jeśli chcecie wesprzeć moją publicystykę serdecznie zapraszam do linku poniżej i z góry serdecznie dziękuję.

https://buycoffee.to/lesnik


Tomasz Leśnik


Od bardzo dawna (co potwierdzają siwe włosy i zakola) interesujący się problematyką bezpieczeństwa narodowego, sił zbrojnych, militariów. Maruda zadający niewygodne pytania. Aktywny uczestnik polskiego „mil-netu”. Od niedawna obecny także na Twitterze – profil @PEmeryt – Hobby: historia, II RP, gitara i muzyka także w „ciężkiej” odmianie.


Wybierz najwygodniejszą
opcję wsparcia Złej Ambasady