#IFRnU2022 #logistics

#IFRnU2022 #logistics

27 października, 2023 0 przez Tomasz Leśnik

W przeciągu ostatnich dwóch miesięcy Rosjanie porazili, z niestety dobrym skutkiem, nie mniej jak 4 Ukraińskie składy materiałowe (SM) zawierające najprawdopodobniej amunicję różnego rodzaju (z oczywistych względów nie będę się odnosił do sugestii jakiego rodzaju amunicja artyleryjska czy rakietowa mogła być tam składowana…)

Wszystkie te SM znajdowały się na zapleczu i zajmowały powierzchnię nie mniej niż… 660 hektarów…

Dane z FIRMS pozwalają postawić tezę, że puste to one nie były.

Uderzenia zostały wykonane siłami WKS i/lub SRBM, choć pociski manewrujące bazowania morskiego w jednym (?) przypadku też są możliwe.
Całość każe się zastanowić i postawić pytania tak w kwestii OPSPEC jak i (który już raz) kondycji ukraińskiej OPL…
Sugerował bym te informacje także przemyśleć w perspektywie zarówno krótko jak i średnio terminowej planów i działań Rosyjskich.

Niektórzy mogli by też zastanowić się nad koincydencją tych ataków z działaniami ofensywnymi Rosjan.Piszę o tym, gdyż nie zauważyłem by temat był specjalnie poruszany w przestrzeni medialnej a jest to ważne.

Jeśli podoba się Wam moja praca i chcielibyście ją wesprzeć to zapraszam na serwis Patronite

https://patronite.pl/Lesnik


Tomasz Leśnik


Od bardzo dawna (co potwierdzają siwe włosy i zakola) interesujący się problematyką bezpieczeństwa narodowego, sił zbrojnych, militariów. Maruda zadający niewygodne pytania. Aktywny uczestnik polskiego „mil-netu”. Od niedawna obecny także na Twitterze – profil @PEmeryt – Hobby: historia, II RP, gitara i muzyka także w „ciężkiej” odmianie.


Wybierz najwygodniejszą
opcję wsparcia Złej Ambasady