Turcja i Armenia wznawiają lotniczy transport towarów

Turcja i Armenia wznawiają lotniczy transport towarów

11 stycznia, 2023 0 przez Kacper Ochman

Strona turecka poinformowała Armenię o zniesieniu zakazu bezpośredniego transportu lotniczego towarów, powiedział rzecznik MSZ RA Vahan Hunanjan.

Hunanjan przypomniał, że ustanowienie bezpośredniego transportu ładunków między dwoma krajami było jednym z porozumień osiągniętych podczas spotkania specjalnych rządowych przedstawicieli Armenii i Turcji ds. normalizacji stosunków 1 lipca 2022 r.

„Oczekujemy, że kolejna umowa, dotycząca zapewnienia możliwości przekraczania granicy lądowej obywatelom państw trzecich, również zostanie zrealizowana w możliwie najkrótszym czasie” – zaznaczył przedstawiciel armeńskiego MSZ.

W ostatnich tygodniach turecka gazeta Hurriyet Daily News, powołując się na swoje źródła dyplomatyczne, napisała, że ​​rozpoczął się drugi etap normalizacji stosunków między Turcją a Armenią i możliwe jest, że wzajemny lotniczy transport towarów rozpocznie się jeszcze przed Nowym Rokiem, a przejście graniczne zostanie otwarte na granicy w regionie Armawir dla obywateli państw trzecich.

Kacper Ochman


Kaukaz Południowy i Azja Centralna to obszary, które leżą w obszarze moich zainteresowań już od czasów studiów. Bezpośrednią inspiracją dla mnie do stworzenia bloga były podobne platformy prowadzone przez ekspertów zajmujących się innymi regionami. Kierunek Kaukaz to miejsce gdzie będę dzielił się obserwacjami i analizami. Chciałbym aby moje wpisy były interesujące i ciekawe zarówno dla osób nieobytych z tematyką wschodnią jak również osób znających temat od podszewki.