Podsumowanie – 24h

Podsumowanie – 24h

15 października, 2022 0 przez Ambasador

POLSKA

W Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Centrum Techniki Morskiej mieszczącym się w Gdyni odbyło się otwarcie nowego Kompleksu Laboratoriów Badawczych EMC-LabNet.

https://defence24.pl

W środę zostały przeprowadzone testy elementów systemu obrony przeciwlotniczej średniego zasięgu „Wisła”, w którego skład wchodzą wyrzutnie Patriot. Jest to kolejny krok w kierunku wzmocnienia obrony polskiego nieba.

https://www.prezydent.pl

Obyło się Otwarte Webinarium organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Prawa Wojskowego i Prawa Wojennego omawiające: „Naruszenia międzynarodowego prawa humanitarnego podczas agresji Rosji na Ukrainę”. Gościem specjalnym był kmdr por. rez. Wiesław Goździewicz.

FB – PSPWiPW


UKRAINA i ŚWIAT

Ukraińskie wojsko zaatakowało rosyjską bazę wojskową w Melitopolu w piątek wieczorem – mer miasta Iwan Fedorow

ТРУХА English

Holandia przekaże Ukrainie dodatkowe pociski do obrony przeciwlotniczej oraz rozpocznie szkolenie ukraińskich żołnierzy w ramach projektu INTERFLEX.

ArmyInform

Na Białoruś przybyły pierwsze grupy rosyjskich żołnierzy, którzy mają wejść w skał wspólnej grupy bojowej obu krajów na podstawie wspólnego dekretu Łukaszenki oraz Putina.

Belarusian Hajun project

Białoruś przekazała Rosji w ciągu ostatniego tygodnia co najmniej 67 czołgów T-72A

Belarusian Hajun project

Rosyjskie źródła donoszą o zajęciu przedmieść Bachmutu. „Wagnerowcy” szturmują Sporne. Trwają ataki na Opytne. SZU ściągają rezerwy oraz przygotowują kolejną linie obrony. W tym momencie jest to najtrudniejszy odcinek frontu dla broniącej się Ukrainy.

t.me/brussinf

Siły Zbrojne Ukrainy przypuściły kolejne ataki na północnym odcinku frontu chersońskiego. Szturm miały odbyć się w kierunku Myłowe oraz na linii Borozenske-Sadok.

Mapa wysokiej jakości – RYBAR

Siły Zbrojne Ukrainy przypuściły skuteczny atak rakietowy na bazę naftową w Biełgorodzie

WarNewsPL

725 miliony dolarów dla Ukrainy z nowego pakiety pomocy USA. Dostarczone zostaną miedzy innymi pociski do wyrzutni HIMARS, broń ręczna wraz z zapasem amunicji, czy 200 HMMWV.

Oleksii Reznikov