[Na żywo] Raport24 – 31.10.2022

[Na żywo] Raport24 – 31.10.2022

31 października, 2022 0 przez Ambasador
 • 21:15 – Putin w swoim wystąpieniu nazwał teorię o udziale Rosji w uszkodzeniu Nord Stream za bzdurę. Podkreślił również wyraźnie, że w jego mniemaniu był to zamach terrorystyczny dokonany przez zachodnie kraje.

 • 21:11 – Putin: Aby wznowić „umowę zbożową”, Ukraina musi zagwarantować bezpieczeństwo statkom cywilnym i okrętom zaopatrzeniowym Federacji Rosyjskiej.

 • 21:03 – W Soczi zakończyli się właśnie trójstronne spotkanie prezydenta Rosji, Azerbejdżanu oraz premiera Armenii. Trwa briefing Wolodymira Putina.

 • 20:55 – Brytyjska firma ubezpieczeniowa Lloyd’s Ascot poinformowała, że zawiesza ubezpieczenia statków korzystających z korytarza zbożowego na Ukrainie do czasu wyjaśnienia sytuacji z udziałem Rosji w umowie gwarantującej bezpieczny eksport zbóż.

 • 20:45 – W obwodzie biełgorodzkim pracuje rosyjska obrona przeciwlotnicza.

 • 13:27 – W wyniku rosyjskiego ostrzału Ukrainy jeden z pocisków miał uderzyć w Mołdawię. Według doniesień Ministerstwa Obrony, rosyjska rakieta nie została wykryta przez mołdawskie systemy radarowe ponieważ SZU zniszczyły pocisk jeszcze w obrębie swojej przestrzeni powietrznej, a na terytorium Mołdawii spadły tylko szczątki rakiety.

 • 09:28 – Kijów – odwołano alarm przewlotniczy. Podsumowanie porannego ataku na Ukrainę. Zaatakowane następujące miasta: Kijów, Dniepr, Winnica, Zaporoże, Połtawa, Charków, Kirowograd. Kluczowe obiekty na które przeprowadzono naloty: CHPP-5 (Kijów), CHPP-6 (Kijów), Elektrociepłownia Lwów (Lwów), Kremenczug HPP, DniproGes, Nowodniestrowskaja HPP. Metro w Kijowie i Charkowie zatrzymało się w związku z przerwami w dostawach prądu, w Kijowie uszkodzona została również instalacja energetyczna dostarczająca energię elektryczną do 350 000 mieszkań. W wielu miastach Ukrainy występują problemy z zaopatrzeniem w wodę i elektryczność. SZU podają, że udało się zestrzelić 44 rosyjskie rakiety.

 • 08:21 – Nasz korespondent z Kijowa donosi o silnym ostrzale rubieży Kijowa. Celem ma być między innymi elektrownia. Obrona przeciwlotnicza spełnia swoje zadanie eliminując rosyjskie rakiety.

 • 08:03 – Od rana trwa zmasowany ostrzał ukraińskich miast. Rosjanie zaatakowali między innymi obiekty infrastruktury krytycznej w obwodach zaporoskim, czerkaskim oraz charkowskim. Ucierpiął również Kijów, stolica pozostaje bez prądu i bieżącej wody.

 • 07:23 – Wyniki wyborów prezydenckich w Brazylii. Zdobywajac 60 345 999 głosów, czyli 50,90% wszystkich oddanych zwycięża Luiz Inácio Lula da Silva. Lula był już prezydentem Brazylia przez dwie kadencje w latach 2003-2011r. Od lat silnie związany z lewicowymi ruchami pracowniczymi, oficjalnie przyjaźniący się i popierający południowoamerykańskich dyktatorów takich jak Chavez, czy Castro. Począwszy od 2014r. walczył z zarzutami korupcyjnymi. Mimo prawomocnego wyroku i rozpoczetego odbywania kary więzienia, w 2021r. wyroki zostały anulowane.

 • 07:20 – Zaczynamy Raport24