Diabelski Plan Kremla

Diabelski Plan Kremla

10 stycznia, 2023 0 przez Pan Zen

Jeżeli przegrana najprawdopodobniej oznacza twoją śmierć. To jesteś gotów na śmierć. Z tym, że nie swoją lecz swoich obywateli. Przemyślenia o nowej fali mobilizacji, oraz o tym jak się to wiąże między innymi z mikro-pożyczkami w parabankach…

Postaram się dziś opisać pewien mechanizm inżynierii społecznej jaką wykorzystuje reżim rosyjski na swoich własnych obywatelach. Aby jednak móc przejść do liczb i pewnych mechanizmów przedstawiam wam trzy rosyjskie propagandowe filmy wypuszczone niedawno i mające zachęcić do wstąpienia do wojska. Sugeruje je obejrzeć dokładnie i w trakcie próbować zrozumieć dlaczego nakręcone są właśnie w ten sposób.

Wideo nr. 1. Starszy mężczyzna w sklepie nie ma pieniędzy, aby kupić podstawowe produkty. Zmuszony jest wystawić swoje auto na sprzedaż. Wnuk widząc to zaciąga się do armii, aby ratować cenne auto dziadka.

Wideo nr. 2 Mężczyzna musi prosić swoją córkę o pożyczkę z jej oszczędności na telefon, gdyż w pracy nie płacą od jakiegoś czasu i nie mają kasy na życie.  Widząc jak jego córce z tego powodu jest przykro postanawia się zaciągnąć, aby zarobić na jej nowy telefon. (Zwróćcie uwagę na markę telefonu)

Wideo nr. 3. Mężczyzna który ma długi postanawia się zaciągnąć do wojska, aby uniknąć fizycznej przemocy jaka mu grozi za nie spłacenie swojego zadłużenia zaciągniętego w szemranych firmach.

Co łączy wszystkie firmy? Oczywiście wiadomo problemy finansowe. Choć dla nas wydają się one strasznie toksyczne i kompletnie odklejone od rzeczywistości, to obawiam się, że są one niestety dobrze skomponowane i przeznaczone dla specyficznej grupy osób.

W ramach eksperymentu próbowałem zweryfikować jak zaciągnąć mikro-kredyt w Rosji. Firmy które znalazłem i które sprawdziłem to Seimer , Kredyty7 , E-Kapusta (nazwy spolszczone)

Jakie są warunki? Ogólnie maksymalna kwota na jaką można zaciągnąć kredyt we wszystkich tych firmach to 30 000 rubli co daje nam kwotę 1917 zł według dzisiejszego kursu. Oprocentowanie ustalone było we wszystkich trzech na takim samym poziomie 365% rocznie.

Obecnie aktywnych jest 16,1 mln takich kredytów. Z czego gwałtownie rośnie ich niespłacalność. Obecnie jest to 43,1%  przeterminowanych kredytów. Daje nam to 7 milionów przeterminowanych kredytów z zabójczym wręcz oprocentowaniem. Kto najczęściej bierze takie mikro-pożyczki? Oczywiście osoby najmniej wykształcone i osoby najbiedniejsze.

Czarna linia wskazuje liczbę aktywnych kredytów. Zielone słupki procent przeterminowanych kredytów o co najmniej 90 dni.

Najniższa pensja ustalona jest obecnie na poziomie 16 242 rubli czyli około 1070 zł po dzisiejszym kursie. Stopa ubóstwa w Rosji została ustalona na 15 300 rubli na osobę- czyli ok 977 zł. Poniżej tego progu obecnie w Rosji żyje 15,3 mln ludzi.

To do nich głównie skierowane są mikro-pożyczki, oraz te filmy propagandowe. Próbowałem się postawić w sytuacji mężczyzny któremu dług podwaja się co kwartał i oczywiście już wie, że go nigdy nie spłaci. W sytuacji gdy ma się rodzinę na utrzymaniu pojawia się w głowie myśl: „Może warto się zaciągnąć? Rozwiąże to wszystkie nasze problemy”

Przypominam też o tym, że unikanie spłaty w Rosji może po za wizytą smutnych panów którzy sprawdzą wytrzymałość twoich piszczeli skutkować również wizytą w celi. Mówię o wizycie a nie odsiadce, gdyż najpewniej zostaniesz z niej zabrany na front. Obecnie grupa Wagnera zabiera z więzień nie tylko ochotników. Obecnie więźniowie są brani jak leci. Pojawiają się też informacje o mobilizacji kobiet odsiadujących wyroki.

Gdzieś słyszałem ostatnio o tym jak mocarstwa utrzymują w biedzie pewien zasób populacji, aby w razie czego móc go wykorzystać jako przysłowiowe mięso armatnie. Myślę, że ten mechanizm w Rosji jest w dużej mierze właśnie cynicznie wykorzystywany. Filmy zostały nagrane dla sporej grupy społecznej która w akcie desperacji może się zgodzić dobrowolnie zasilić szeregi armii rosyjskiej.

Siergiej Szojgu kilka dni temu ogłosił informację o tym iż obecnie armia rosyjska liczy 1,15 miliona ludzi, ale już w 2023 roku osiągnie 1,5 miliona. (Ma to się oczywiście nijak do ogłoszonym zawieszeniu mobilizacji. Social media rosyjskie nadają, iż mobilizacja trwa w najlepsze) Kolejne setki tysięcy ludzi trafi do koszar, lub bezpośrednio na front.

Dla przypomnienia po październikowej mobilizacji ok 80 tys. ludzi zostało rzucone na front bez żadnego przeszkolenia. Kolejne minimum 200 tysięcy szkoli się już drugi miesiąc i będzie wkrótce gotowe do walki.

Krzysztof Wojczal od wielu miesięcy zapowiadał co najmniej jeszcze jeden atak na Kijów. W ciągu ostatnich kilku dni mieliśmy wizytę na Białorusi Putina, Szojgu i Ławrowa. Na białoruskich poligonach stacjonują i szkolą się nowe grupy żołnierzy.

Lachowski Mateusz wypowiedział się w tym samym tonie na kanale „Historii Realnej”.  Rosjanie najprawdopodobniej ruszą jeszcze raz z podobną siłą ludzką którą mieli w lutym 2022 roku. Natomiast już teraz myślą nad kolejną falą niemal 400 tysięcy ludzi do których skierowane są powyższe filmy propagandowe.

Publikuje od kilku miesięcy w wielu miejscach artykuły o tym jak Rosja niszczy swoją gospodarkę. I teraz, żebyśmy się wszyscy dobrze zrozumieli. Wszystkie informacje które podawałem o brakach, sankcjach, drenowaniu państwa itd. Na razie się sprawdza. Rosja ekonomicznie pogrąża się i będzie pod względem ekonomicznym zbierać się długo po wojnie. Natomiast tak jak napisałem na początku, dla Putina przegrana to śmierć. Jest gotów poświęcić gospodarkę, oraz kolejne setki tysięcy ludzi.

Obecnie średnia wysokość zarobków wśród osób z pominięciem wartości skrajnych w okręgu Moskiewskim to ok. 50 000 rubli- czyli w przeliczeniu ok. 3200 zł brutto. Ale poza Moskwą to już między 32 000 a 42 000 rubli czyli około -2000 zł -2700 zł brutto.

Im będzie gorzej ekonomicznie w Rosji ( a to się już dzieje) – Tym więcej pojawiać się będzie osób ekonomicznie zmuszonych do zaryzykowania własnym życiem, aby wyżywić rodzinę. Władze Kremla doskonale sobie z tego zdają sprawę. Co więcej potwierdzają to działania propagandowe.

Najsłabiej wyedukowani i najbiedniejsi Rosjanie wierzą w to co powiedzą w telewizji. A tam co? Kojarzycie te wszystkie absurdalne wypowiedzi Sołowiowów i innych propagandystów? „Zachód, nam zabiera. Zachód z nami walczy. Biedniejemy przez zachód. Oni chcą nas zniszczyć. Putin się im przeciwstawia. Byliśmy zagrożeni! Gdybyśmy nie zaatakowali Ukrainy to NATO już szykowało się do ataku na Rosję.”

Putin ze swoją świtą jest zły do szpiku kości. Wykorzystał już Ukraińców z  DLR i ŁRR do walki przeciw własnemu krajowi i praktycznie zresetował płeć męską na tym terenie. Po co tworzyć obozy koncentracyjne skoro można ich posłać do walki?

Następnie wysłał na rzeź dziesiątki tysięcy własnych więźniów tratując ich jak mięso armatnie. Po co karmić i utrzymywać? Zebrał również z ulic kilkaset tysięcy ludzi. A teraz kieruje swoje działania propagandowe na zadłużonych i biednych.

Straty demograficzne, straty finansowe, zerwane relacje biznesowe. Sankcje i roztrwonienie setek miliardów dolarów. Tak- to wszystko ma miejsce. Ale zanim ta ekipa zniknie, najprawdopodobniej skaże na śmierć kolejne dziesiątki tysięcy a może setki tysięcy osób.

To co mnie w tym wszystkim najbardziej przeraża to to, że będą to dziesiątki tysięcy desperatów. Ludzie których ten reżim okradł, następnie im wmówił, że to wina zachodu i na koniec dał im wspaniałe rozwiązanie. Takie jak na powyższych filmach propagandowych. Nie wiem dlaczego, ale przypomina mi się w tym momencie scena z horroru „Piła” z 2004 roku, gdzie uwięziony bohater chcąc uniknąć śmierci zmuszony jest do odcięcia swojej stopy. Brutalna kalkulacja na swoim zdrowiu, a może nawet życiu, tylko po to, aby wygrzebać się z tej beznadziejnej sytuacji w jakiej się znalazł. W Rosji mamy ekonomiczną „Piłę”. Putin ze swoimi siłownikami wypowiedział pamiętne zdanie ” I want to play a game…” Przypominam raz jeszcze na koniec, ponad 7 milionów ludzi w Rosji ma przeterminowane chwilówki których wartość do spłaty podwaja się co 3 miesiące… Zegar tyka…

Pan Zen


Miejsce gdzie uczymy się wzajemnie od siebie. Próbujemy rozwiązać wspólnie pajęczynę wzajemnych relacji na świecie.