Nieodpowiedzialny wpis byłego ministra spraw zagranicznych polski.

Nieodpowiedzialny wpis byłego ministra spraw zagranicznych polski.

23 września, 2022 1 przez Ambasador

Po informacji o rozszczelnieniu Nord Steam I oraz Nord Stream II, wszystkie zainteresowane strony wyraziły zaniepokojenie. Niestety trzy słowa zawarte we wpisie na Twitterze byłego ministra spraw zagranicznych polski wzbudziły ogromne wzburzenie na arenie międzynarodowej.

Do tej wypowiedzi odniosła się między innymi rzecznika rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa. Sugerując, że słowa Radosława Sikorskiego mogą świadczyć o powiązaniu Stanów Zjednoczonych z awarią gazociągu.

„Polski eurodeputowany, były minister spraw zagranicznych Radek Sikorski napisał na Twitterze podziękowania dla Stanów Zjednoczonych za dzisiejszy wypadek na rosyjskich gazociągach.
Czy to oficjalne oświadczenie o ataku terrorystycznym?”

Maria Zacharowa

Do tej pory nie wskazano oficjalnej przyczyny rozszczelnienia się podmorskich nitek gazociągów, jednak z krajów skandynawskich napływają doniesienia o podwodnych wybuchach, potwierdzonych przez instytuty sejsmologiczne. Mimo wszystko z tak odważnymi wypowiedziami sugerującymi sprawcę, należałoby się wstrzymać do upublicznienia większej ilości informacji, o ile w ogólne będzie taka możliwość np. ze względu na bezpieczeństwo międzynarodowe.

– Zła Ambasada